Zvieratá tu nie sú pre nás na jedenie a zabíjanie, ale preto, aby boli našimi priateľmi.

Líšky

17. prosince 2009 v 11:35 | Sloboda zvierat |  Ochrana zvierat
Naléhavá prosba!

Máme tu další aktuální informace z dění na českých kožešinových farmách. Jak to totiž vypadá, je tu na spadnutí krach další z nich. Tentokrát se jedná o farmu v Lejšovce, která je po letošním uzavření farmy v Souměři nyní asi největší v ČR. Chovány jsou zde norci a lišky různých druhů, převážně pak lišky "modré", což je plemeno vyšlechtěné z lišky arktické. Na jednu stranu bychom měli mít důvod k radosti, neboť další farma ukončí zcela zbytečné trýznění zvířat. Jenže to nelze s vědomím, co bude následovat.

Bohužel, jak to už tak bývá, ukončení provozu doprovází i ta smutnější stránka - vybíjení všech zvířat, a to nejen k tomu určených, která by byla zabita jako každoročně pro svůj kožich, ale tentokrát i těch chovných. V souvislosti s tím obdržela Svoboda zvířat prosbu od jedné příznivkyně, zda by se to nedalo řešit i jinak. Bohužel, řešení není. Vypustit lišky do přírody je velký problém, jelikož by se většina nedokázala adaptovat a nepřežila by, a domů si je všechny též těžko někdo vezme. Navíc majitel farmy samozřejmě nehodlá přijít o zisk z kožešin. Tudíž je čeká nelítostná smrt v podobě elektrod vsunutých do konečníku a tlamy, popřípadě skončí na farmě ve Vítějevsi, která patří k těm vůbec nejhorším u nás. Nicméně to, že nelze zachránit všechny, ještě nutně nemusí znamenat, že se nedají zachránit alespoň některé. Pevně věřím, že pár zájemců o lišku by se najít mohlo.

Slečna, která na tuto stávající situaci v Lejšovce upozornila, již odtamtud zachránila tři lištičky a byla by ráda, pokud by se dokázalo pomoct ještě dalším. Proto, pokud by někdo z vás měl zájem nebo jste o někom takovém věděli, kdo by se chtěl nějaké té lištičky ujmout, dejte nám prosím urychleně vědět! Čas rychle ubíhá - norci byli prý již zlikvidováni a v průběhu tohoto týdne potká stejný osud právě i lišky. Stále je tu ale možnost ještě pár takových lišek zachránit a ušetřit je tak od kruté smrti, pokud nám pomůžete!

Bude-li někdo z vás o lišce vážně uvažovat, ozvěte se skutečně prosím co nejrychleji. Dobře ale vše zvažte! Liška není zvíře domestikované a její chov vyžaduje odpovídající podmínky včetně povolení. Péče také není zrovna nejsnadnější - berte na vědomí, že je to stále šelma! Navíc se jedná již o lišky dospělé, tudíž nelze počítat s jejich úplnou socializací. Takže hledáme spíše zájemce, kteří by měli možnost lišku ubytovat ve venkovní voliéře a kteří již mají zkušenosti s chovem podobných zvířat. Moc lidí s takovými možnostmi se asi nenajde, ale byli bychom vděční i za jediného. Proto věřím, že nám pomůžete v hledání ;-)

Předem děkujeme za sebe i za lišky, pokud se poptáte či se jinak pokusíte pomoci! Kontaktovat nás můžete na info@vixey.cz . Veškeré dotazy vám rádi zodpovíme. Nechcete-li na nic čekat, můžete jednat ihned. Tato dvě telefonní čísla jsou přímo na p. Svobodu - majitele farmy, se kterým se můžete rovnou dohodnout o odkoupení některé z lištiček: 495431926 nebo 495421942. Pevně doufáme, že vám osud těchto ztracených duší nebude lhostejný...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 misa121131 misa121131 | E-mail | 4. května 2011 v 8:15 | Reagovat

je to srand a a bavi ma to tu j e tu  sranda

2 janko janko | 4. května 2011 v 8:16 | Reagovat

[1000

3 milan + milanka milan + milanka | 4. května 2011 v 8:16 | Reagovat

krasa

4 rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr | 4. května 2011 v 8:17 | Reagovat

omg

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama